Medkulturnost – nova interesna dejavnost na OŠ Trebnje

V letošnjem šolskem letu so učenci Osnovne šole Trebnje prvič dobili priložnost, da se odločijo za obiskovanje interesne dejavnost z nazivom Medkulturnost. Glavni namen interesne dejavnosti Medkulturnost je pomoč učencem priseljencem in njihovim družinam pri vključevanju v lokalno okolje. Učenci pri tem razvijajo veščine empatičnega delovanja, podjetnosti in kritičnega mišljenja.

V sredo, 24. 10. 2018, so učenci, ki obiskujejo Medkulturnost, v spremstvu dveh učiteljev popeljali učence priseljence in njihove družine na sprehod po Trebnjem. Ogledali smo si Knjižnico Pavla Golie, Policijsko postajo Trebnje, Zdravstveni dom Trebnje, Cerkev Marijinega vnebovzetja in Gasilski dom Trebnje.

Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vsem predstavnikom, ki so nas prijazno sprejeli in nam predstavili svoje delovanje in poslanstvo.

Besedilo: učitelj Z. Simeunić

Foto.: učiteljica P. Šijanec