Prenovljena uvajalnica za učence priseljence

Tudi letos je v zadnjem tednu avgusta v Osnovni šoli Trebnje potekala uvajalnica za učence priseljence, ki se bodo v letošnjem šolskem letu prvič izobraževali v Republiki Sloveniji. Učenci so se v sklopu uvajalnice seznanili z osnovami slovenščine, obnovili pa so tudi svoje znanje matematike in angleščine.
Za razliko od preteklih let so se letos v vodenju uvajalnice preizkusili tudi učenci medkulturnosti, ponovno pa je sodelovala tudi nekdanja učenka naše šole Arijana Alđić.
Ob koncu uvajalnice so se učenci priseljenci seznanili s svojimi bodočimi razredničarkami, prejeli so simbolično darilo, učencem izvajalcem pa sta se za njihov trud zahvalili pomočnici ravnatelja, ki sta jim podelili zahvalo za sodelovanje.

Z. Simeunić