Tehniški dan za učence 8. razreda – ŠC Novo mesto in Adria

Učenci 8. razreda so se na dan dejavnosti, 28. 11. 2019, odpeljali v Novo mesto.

V tovarni avtodomov in počitniških prikolic Adria mobil so imeli predstavitev blagovne znamke Adria in si ogledali proizvodni proces izdelave avtodomov in počitniških prikolic.

Na Šolskem centru Novo mesto so se udeležili dveh delavnic na Srednji strojni šoli ali na Srednji gradbeni, lesarski in vzgojiteljski šoli. Na prvi delavnici na strojni šoli so izdelali izdelek na CNC rezkarju, na drugi delavnici pa so zavarili konjička iz pločevine na podstavek in ga pobarvali. Na lesarski delavnici so učenci izdelovali lesene okraske, na katere so lasersko gravirali tudi svoja imena. Na gradbeni delavnici so izdelovali izdelke s 3D pisalom. Izdelke so nato lahko odnesli s seboj.

Učenci so se tako spoznavali s poklici, ki so zaposljivi v naši regiji, in izobraževalnimi programi.

Andrej Anžlovar, organizator tehniškega dne.