SREČANJE s pisateljem

V petek, 21. februarja 2020, je OŠ Trebnje obiskal pisatelj Igor Karlovšek. Spremljal ga je predstavnik založbe MIŠ Anže Miš.

Pisatelj se je predstavil učencem 8. in 9. razreda. Pri osmošolcih sta pogovor s pisateljem vodila učenca Valentin Zaletel in Jošt Vovk, pri devetošolcih pa učenki Zoja Kepa in Lana Šircelj.

Učenci so  z zanimanjem prisluhnili pisatelju, ki ima svoj poklic in veliko hobijev, ki je zelo aktiven in tudi rad govori. Spoznali so, da je Igor Karlovšek tudi samega sebe večkrat preizkusil, kako preživeti oz. se podati v neznano. Z vztrajnostjo in pogumom lahko marsikaj dosežemo.

Taki so tudi knjižni junaki v Karlovškovih knjigah, zato so si učenci po obisku pisatelja v šolski knjižnici izposodili njegove knjige, o katerih se bodo pogovarjali lahko tudi za bralno značko. Knjigi iz zbirke Ognjeno pleme smo prebrali, čakamo pa na nadaljevanje. Pisatelj je obljubil, da je skorajda že napisano.

Učiteljica Mojca Bahun