Delavnica z Andrejem Pešcem

Kakšne pomanjkljivosti ima naš šolski sistem in kako se razlikuje od sistemov drugih držav? O tem smo predstavniki razredov višje stopnje v torek, 12.11.2018, poslušali predavanje Andreja Pešca. Tudi sami smo sodelovali v debati in poskušali najti rešitve za odpravo težav našega šolskega sistema.

Debatirali smo o odnosu učitelj-učenec, o pisnih preizkusih znanja in podobnih stvareh, ki bi se jih dalo spremeniti na boljše. Vseskozi smo poslušali poučne in zanimive zgodbe g.Pešca.

Delavnica je trajala 2 šolski uri in je bila neka popotnica za šolski parlament, ki se bo odvijal konec januarja, z naslovom Šolstvo in šolski sistem. Tema parlamenta od lani ostaja nespremenjena, saj bomo letos poskusili res narediti spremembe.

Vsi udeleženci delavnice se iskreno zahvaljujemo Andreju Pešcu za poučno predavanje in Franciju Kravcarju za povabilo k udeležbi le-tega.

Predsednica šolske skupnosti

Urška Strahinič, 9.c