5. pohod planinskega krožka na Rašico

V soboto, 18. 5. 2019, smo izvedli še zadnji načrtovani pohod v tem šolskem letu. Že ob 7. uri smo se odpeljali s šolske avtobusne postaje v Mengeš. Pešačenje do mengeške koče po trim stezi je bilo zelo sproščujoče. Naredili smo prvi postanek, ker smo si ogledali mali živalski vrt. Pot smo nadaljevali po grebenu do planote Rašica in prispeli na Vrh Staneta Kosca, kjer je 17 metrov visok razgledni stolp s pogledom na Ljubljansko kotlino in bližnjo okolico. Pred planinskim domom smo malicali in požigosali planinske dnevnike. Po kratkem počitku smo se spustili v vas Rašico. Utrujeni, a zelo zadovoljni smo prispeli v Trebnje ob 14. uri. Vsem vodnikom Planinskega društva Trebnje, ki so sodelovali pri vodenju planinskih pohodov, se iskreno zahvaljujemo.

T. D. Rogelj in A. Kastigar