MALE SIVE CELICE so tekmovanje RTV Slovenija, ki poteka že od leta 1994.

Na OŠ Trebnje se že dolgo nismo uvrstili v studijski del tekmovanja, letos pa nam je spet uspelo. Ekipo sestavljajo učenci Valentin Zaletel iz 9. c, Rožle Ratajec iz 8. c in Miha Dimnik iz 7. b.

V šolskem tekmovanju je sodelovalo 13 učencev. Najboljših 6 učencev je bilo izbranih za nadaljnje tekmovanje. Sestavili smo dve ekipi tako, da je v vsaki po en učenec iz sedmega, osmega in devetega razreda. Ti dve ekipi sta se uvrstili regijskega tekmovanja 15. 9. 2020, ki pa je bilo izvajano preko spleta.

Ekipa Valentin, Rožle in Miha je bila v regiji DOLENJSKA zmagovalna, zato se je v ustnem delu pomerila s šolo iz Senovega. Z večjim številom doseženih točk se je ekipa OŠ Trebnje uvrstila v televizijski kviz MALE SIVE CELICE, ki bo 14. oktobra 2020.

Z nami bo odšlo 20 navijačev.

Čaka nas zabavno tekmovanje in spodbujali bomo fante nakodranih malih sivih celic.

Trebnje, 28. 9. 2020                                                                                  Mentorica Mojca Bahun