OKTOBER – mesec šolskih knjižnic

Na Osnovni šoli Trebnje smo mesec šolskih knjižnic obeležili s pravljično čajanko za učence tretjega triletja. Dogodek je bil v sredo, 13. oktobra 2021, pred poukom v šolski knjižnici. Prisotnih nas je bilo 17 učencev in učiteljev.

»Nekoč, pred davnimi časi …« so zgodbe, ki so se prenašale iz mnogih generacij v preteklosti in nas tudi danes učijo o človekovih vrednotah in kulturi. Prisotni smo ob pravljicah, ki so nam ostale iz otroštva, izrazili različna sporočila in vrednote. Prisluhnili smo pravljici Bine Štampe Žmavc Princesa kamnitih besed. Princesa je zaradi nesramnih besed sezidala okrog sebe kamniti zid in ga zrušila šele s prijazno besedo. Tako je lahko spet našla vse najlepše in najprijaznejše na svetu. Tudi naše druženje se je končalo s prijazno besedo DOBER DAN, NAJLEPŠI DAN.

Šolski knjižničarki

Maja Ule

Knjižničarka na OŠ Trebnje.