eTwinning projekt Christmas in Europe

V začetku novembra se je skupina petošolcev iz matične šole ter Podružnične šole Dolenja Nemška vas pridružila mednarodnemu projektu Christmas in Europe. Glavni cilji projekta so ozaveščanje učencev o kulturnih razlikah, sodelovanje med evropskimi šolami, spoznavanje tradicij praznovanja božičnih praznikov v drugih državah, razvijanje pisnih in govornih zmožnosti ter sprejemanje drugačnosti. Učenci so v okviru projekta sodelovali pri različnih aktivnostih, nekatere med njimi bodo trajale še cel december in del januarja. Med najpomembnejšimi nalogami je izmenjava božičnih voščilnic z drugimi evropskimi šolami. Naši učenci so si jih izmenjali s prijatelji iz Italije, Španije, Poljske in Litve. Napisali so tudi pisma Božičku, ki smo jih v začetku meseca odposlali na njegov naslov v Kanadi. Odgovor pričakujemo do konca koledarskega leta. Med drugimi aktivnostmi so tudi prepevanje božičnih pesmi, izdelava božičnega slovarja, igranje spletnih iger, voščila v angleškem in slovenskem jeziku … Naj nam dobra dela in tople besede polepšajo ta že tako čaroben decembrski čas.

Mentorica Karmen Koželj