Knjižna čajanka

V sredo, 16. 2. 2022, smo imeli že pred poukom v šolski knjižnici  bralno čajanko. Prisotnih je bilo 12 učencev 7. in 8. razreda, srečanje pa sta vodili knjižničarki.

Tokrat smo izbrali za branje in pogovor kratko pripovedno besedilo – BAJKO. Iz knjige Stare grške bajke smo izbrali zgodbo o Midasu, ki je bil bogat in neizmerno pretkan, zelo pohlepen, a je kasneje to spoznal in se je pokesal. Po tihem branju smo glasno razpravljali o pohlepu in domišljavosti ter povezali te lastnosti tudi s svojim življenjem. DOMIŠLJAVOST JE KAZNOVANA ne samo v zgodbi, ampak tudi v nas, če si domišljamo preveč. Čajanko smo zaključili s toplim čajem in svežim krofom. Bili smo zadovoljni, ker smo se ob novih spoznanjih tudi poslušali.

Šolska knjižnica

Maja Ule

Knjižničarka na OŠ Trebnje.