Državno tekmovanje v znanju Vesele šole

V sredo, 13. aprila 2022, je v OŠ Trebnje potekalo državno tekmovanje v znanju Vesele šole za JV regijo Slovenije. Tekmovalce in njihove mentorje smo sprejeli v telovadnici OŠ Trebnje, kjer so si ogledali kratek uvodni program. Nastopil je pevski zbor Stanke Zaletelj, ki ga je s harmoniko spremljal Franci Kravcar. Sledil je nastop povezovalcev Žige Kravcarja in Ane Šalehar z rap pesmijo Zakaj, na katerega sta se pripravila pod mentorstvom Mojce Bahun. Goste je nato z izbranimi besedami pozdravil tudi ravnatelj OŠ Trebnje Rado Kostrevc. Program je zaključil nastop mažoret kadetk, ki so se na nastop pripravile pod mentorstvom Zale Ribič in Teje Golob.

Z zaključkom programa pa je napočil trenutek resnice za tekmovalce, ki so se preselili v učilnice in izkazali svoje znanje v temah Vesele šole. Šolo so zapustili s simboličnimi darili, ki so jih donirali Občina Trebnje, Komunala Trebnje, Kmetijska zadruga Trebnje in TEM Čatež, za kar se jim ob tej priložnosti zahvaljujemo.

Zvonko Simeunić