Tekmovanje »World Scholar’s Cup«

WSC je svetovni pokal v znanju, kjer učenci osnovnih in srednjih šol celega sveta pokažejo svoje veščine retorike in kritičnega mišljenja v debatah, pisanju esejev in znanja o naučenih temah, ki so jim podane s strani organizatorja tekmovanja. Iz regijskega tekmovanja, ki je potekalo maja v Kopru, se je osem učencev 7. razreda in šest učencev 9. razreda OŠ Trebnje uvrstilo na globalno raven tega tekmovanja, ki je potekala junija v Dubaju. Učenci so se izkazali predvsem na področju debate, uspešni pa so bili tudi pri pisanju eseja ter reševanju kvizov z različnih področij. WSC je veliko več kot le tekmovanje v angleščini. To je življenjska izkušnja, ki bo učence spremljala za vedno. Učenci so pokazali veselje do učenja ter dobili priložnost odkrivati nova znanja in prijateljstva.

Mentorice: Saša Bedene, Nataša Hribar in Larisa Piškur

Avtor fotografije: Larisa Piškur