10. LIKOVNA USTVARJALNICA Bajke in povesti o Gorjancih

V četrtek, 26. 1. 2023,  smo se učenke 7. razreda Ariana Dobrnjić, Maja Kurent in Nika Zupančič z mentorico učiteljico likovne umetnosti Tanjo Dvornik udeležile 10. likovne delavnice Bajke in povesti o Gorjancih, ki se je odvijala na Osnovni šoli Stopiče.

Sodelovalo je 12 osnovnih šol. Naloga vsake šole je bila, da oblikuje en gibljiv kip – mobil iz odpadnega materiala, ki smo ga prinesli s seboj. Naša osnova so bili kovinski obešalniki. Pred začetkom ustvarjanja smo imele veliko idej. Pri delu nas je spodbujala ter usmerjala naša učiteljica. S končnim izdelkom, ki predstavlja fantazijsko zlatopero ptico med fantazijskim grozdjem, smo bile zelo zadovoljne. To je tudi motiv iz izbrane bajke Janeza Trdine.

Odprtje razstave vseh izdelkov bo v četrtek, 9. februarja 2023, ob 17. uri v OŠ Stopiče.

Vljudno vabljeni!

Ariana Dobrnjić, 7. a