Noč v knjižnici

V četrtek, 30. januarja, smo na OŠ Trebnje izvedli že tretjo NOČ V KNJIŽNICI, na kateri je sodelovalo 18 učencev 8. in 9. razredov in učiteljice Nataša Hribar, Tanja Dvornik ter šolski knjižničarki Mojca Bahun in Maja Ule. Tema druženja je bilo branje zgodb izjemnih osebnosti, ki so spremenile svet.

Dogodek smo pričeli o obiskom Trebanjke Jožice Bolanča, ki veliko potuje, in nam je kar iz rokava stresala vtise in zanimivosti z različnih koncev sveta (Peru, Japonska, Tibet). V nadaljevanju smo iz knjig brali zgodbe posameznikov, ki so s svojo drugačnostjo in vrlinami pustili pečat v svetu. Po branju smo med pogovorom izluščili vrednote, ki lahko vsakemu posamezniku pomagajo živeti, se razvijati in uspevati.

Večerni sprehod in večerjo smo sklenili z druženjem ob zabavnih igrah, ko se je lahko vsakdo sprostil in izrazil svojo družabnost in kreativnost. Noč smo prespali med knjižnimi policami z mislijo: »Svet okrog tebe so zgradili ljudje, ki niso bili nič pametnejši od tebe. (Steve Jobs)

Šolski knjižničarki

Maja Ule

Knjižničarka na OŠ Trebnje.