Muzikal Mamma Mia

Nazadnje posodobljeno ponedeljek, 5. 3. 2018 – Jernej Gabrijel

NASTANEK:

Odrski muzikal je nastal na prelomu stoletja. Tekst Catherine Johnson, v povezavi s pesmimi zabavne skupine ABBA, je doživel nepričakovano število ponovitev, zato so leta 2008  posneli še film.

KRATKA VSEBINA:

Radovedna Sophie najde Donnin – mamin dnevnik, ki ji rodi željo, da bi spoznala svojega očeta še predno se poroči. Tako na prihajajočo poroko povabi tri možne kandidate (Bill, Sam in Harry), ki se povabilu tudi odzovejo in s svojim prihodom sprožijo zaplete in spomine na njihova mladostniška leta.

Zgodba se dogaja na grškem otoku. O razpletu pa na premieri – 21. marca 2014.

IZVAJALCI:

Izvajalci so učenci Osnovne šole Trebnje in učenci, ki so v preteklih letih peli v šolskem zboru. Pevske točke in dramsko igro pripravlja Jožica Stanič, plesne točke pa Urška Barle.

NAPOVEDNIK NAŠEGA MUSICALA

SPLETNO VABILO – PREMIERA

SPLETNO VABILO – PONOVITEV

GLEDALIŠKI LIST

V spletnem Dolenjskem listu pa so o nas poročali v sliki in besedi.

ČLANEK O MUSICALU V DOLENJSKEM LISTU

GALERIJO SLIK S PREIMERE SI LAHKO OGLEDATE TUKAJ.

S ponovitve pa tukaj.

Preko  povezave si lahko ogledate prispevek in napovednik musicala, ki ga je predvajala RTV SLO1 v oddaji Infodrom.