Strip

Šestošolci so v tem šolskem letu pri urah slovenščine brali basni. Vsakdo si je izbral svojo basen in iz nje izluščil tudi sporočilo. Izbrane basni so učenci pri pouku likovne umetnosti upodobili v stripu. Izdelke smo razstavili v šolski avli, za zaključek pa povabili v ponedeljek, 14. marca 2022, ilustratorja Ivana Mitrevskega. Ilustrator je povedal, da svojim ilustracijam vedno doda nekaj, kar ni dolgočasno, in da rad poudari resnično ali pa izmišljeno značilnost, tisto, na kar hoče opozoriti. Ivan Mitrevski vodi tudi delavnice za otroke in mlade spodbuja, da preko stripa izrazijo tisto, česar ne morejo z besedami.

Stripi, v katerih so poučne ali pa tudi izmišljene zgodbe, vas čakajo na policah šolske knjižnice.