Učenci OŠ Trebnje državni prvaki v dvoranskem nogometu

Naši učenci so se v polfinalu najprej pomerili z OŠ Šoštanj. Tekma je bila z naše strani zelo nervozna in polna napak, zato smo nasprotnikom kar dvakrat dovolili, da so vodili. V drugem polčasu so učenci strnili vrste, zaigrali dosti bolj skoncentrirano, kar se je poznalo tudi na rezultatu, saj smo končno prišli do vodstva. Žal so na koncu ponovno naredili napako in podarili nasprotniku zadetek. Tako so zmagovalca odločili kazenski streli. Naši učenci so zadeli vse tri, nasprotniku pa je Jakob Pušlar zadnji strel obranil in nas popeljal v veliki finale. Strelca: 1 : 1 in 2 : 2 Amer Gluhić, 2 : 3 – Sergej Stojanović.

POLFINALNA PARAREZULTAT
OŠ Koper: OŠ Ljudski vrt 2 : 1 (2 : 0)
OŠ Šoštanj : OŠ Trebnje3 : 3 (2 : 2)
KS 2 : 3

TEKMA ZA TRETJE MESTO REZULTAT
OŠ Ljudski vrt : OŠ Šoštanj3 : 0 (2 : 0)

V tekmi za naslov državnega prvaka smo se pomerili s prvim favoritom turnirja in domačinom, ki je imel v ekipi kar tri državne reprezentante (kar pa včasih ni dovolj). Nasprotnik nam je pustil iniciativo in čakal na hitre protinapade, a je bila naša obramba izredno zanesljiva. Najbližje zadetku so bili naši nogometaši, ko so zadeli prečnik, ko je bil njihov vratar že premagan. V drugem polčasu se je nadaljevala taktična igra, ki pa so jo okoli 8 minut pred koncem dobili domačini, saj so po edini napaki naše obrambe zadeli. 5 minut pred koncem smo začeli igrati z vratarjem, kar je prisililo nasprotnika v prekrške. Pri enem izmed njih (namerno igranje z roko) je bil nasprotnik izključen. Mi smo še naprej igrali z vratarjem, kar se nam je po 15 sekundah obrestovalo, saj smo rezultat izenačili, a si zaradi pretiranega veselja prislužili 2 minuti pred koncem tekme izključitev. Na srečo smo se uspešno ubranili in zmagovalca so odločili kazenski streli. Začeli smo zelo slabo, saj je nasprotnik takoj zadel, naš igralec pa je kazenski strel zgrešil. V tretji seriji so imeli domačini odločilni strel, a ga je Jakob obranil in nas obdržal pri življenju. V peti seriji je Jakob ponovno obranil strel, a ga tudi mi nismo izkoristili. Odločitev je padla v šesti seriji, ko je Jakob obranil še tretji kazenski strel od zadnjih štirih, Ožbej Stopar Golob pa je poslal žogo golmanu med nogama v mrežo za prvi naslov državnih prvakov pri dečkih.