eTwinning v 4. in 5. razredu

Učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost English Club v Trebnjem in Dolenji Nemški vasi imajo za sabo dva zelo aktivna meseca. Poleg pisma Božičku in drugih dejavnosti so udeleženi v projekta, kjer sodelujejo z učenci iz drugih držav. Petošolci na matični šoli se spoznavajo z vrstniki iz Francije, s katerimi si izmenjujejo pisma in tako spoznavajo njihovo življenje in kulturo. Četrtošolci in petošolci na Podružnični šoli Dolenja Nemška vas so si izmenjevali božične voščilnice z vrstniki iz različnih evropskih držav, preko katerih so spoznavali njihove interese in tradicije ob novoletnem času. Učenci so bili med prebiranjem pisem in voščilnic zelo navdušeni in že čakajo na nadaljnje aktivnosti.

Mentorica Karmen Koželj