Mreža petošolcev

V četrtek, 7. 12. 2023, so imeli petošolci tehniški dan. Bil je nekaj posebnega, saj so na matično šolo prišli tudi učenci s podružnic. Preko različnih spoznavnih in socialnih iger, plesa in ustvarjanja so obudili stara in spletali nova prijateljstva, razvijali svojo ustvarjalnost in domišljijo, pisali skrite želje za vrček sreče, spletli mrežo pozitivnih lastnosti iz klopčiča volne, se s sodelovanjem in skupno pomočjo rešili požrešnih krokodilov, izdelovali voščilnice ter prepevali in zaplesali Belo snežinko. Ker pa bodo zelo kmalu postali šestošolci, so spoznavali tudi šolske prostore in se sprehodili po šoli.

Dan so zaokrožili s skupnim plesom in se poslovili z željo, da se kmalu spet vidijo.

O tehniškem dnevu so povedali:

»Všeč mi je bilo, da smo se igrali različne igre in da sem videl prijatelje iz vrtca.« Klemen

»Ta dan mi je bil zelo všeč, ker smo plesali, se igrali in ustvarjali. Srečna sem, ker sem dan preživela s prijateljicama, ki ju že zelo dolgo nisem videla.« Kaja

»Bilo mi je super, ker sem se navadil hoditi iz razreda v razred.« Nace

»Te delavnice so bile zelo zabavne, vesele, ker smo se družili s prijatelji, ki so tudi naši bodoči sošolci.« Iza

»Meni je bilo zelo všeč, ker sem spoznala Anjo iz Dobrniča.« Džana

»Najbolj mi je bilo všeč druženje in ker sem spoznal tudi druge učence.« Mark

»Nisem si mislil, da bo ta dan lahko tako dober.« Samo

»Meni je bilo lepo, ker sem izdelala lepo voščilnico.« Eva

»Spoznala sem, kako smo nekateri povezani med seboj.« Anastazija

»Bilo mi je lepo, ker sem dobil nove prijatelje.« Timo

»Imela sem se lepo, ker sem spoznala učence s podružnic.« Žana