Rastoča knjiga (delavnica za nadarjene)

V petek, 1. 12. 2023, smo se nadarjeni učenci od 7. do 9. razreda zbrali v šolski knjižnici. Tam smo se na kratko seznanili z vseslovenskim projektom Rastoča knjiga, potem pa se razdelili v štiri skupine. Delavnice za nadarjene smo se, pod mentorstvom učiteljev Milanke Merzel, Petre Šijanec in Smiljana Pristavnika, udeležili Jošt Rakar, Samo Kolenc, Ema Strajnar, Lovro Mavsar, Alja Globokar, Kaja Groznik Makor, Gašper Turk, Staš Rajar, Aljaž Miklič in Monika Merzel.

Tri skupine so se lotile izdelave prepoznavnega znaka Rastoče knjige Osnovne šole Trebnje. Najprej so nastale skice, nato modeli iz gline ter 3D skice. Končni izdelki so v večini vsebovali trebanjskega leva, knjigo in podobno. Medtem so učenke medijske delavnice fotografirale, snemale, intervjuvale ter na koncu vse povezale v filmček, ki si ga lahko ogledate na povezavi. Ob 18. uri smo iz šole odšli zadovoljni in polni novih spoznanj.

Monika Merzel