Tehniški dan – 9. razred: KAM BI SE DÉL?

V četrtek, 14. 12. 2023, so imeli devetošolci OŠ Trebnje, OŠ Mokronog in OŠ Veliki Gaber tehniški dan z naslovom Kam bi se dél. Obiskali in spoznali so naslednje delovne organizacije oziroma poklice: Akripol, Trimo, REM, TPV Velika Loka, TEM Čatež, Smart-host, Vrtec Mavrica, AC Vovk, ZD Trebnje, Lekarna, Sodišče, Gradbeni inženiring Zakrajšek, Veterinarska postaja, kozmetični salon Art-PE, Elektro Ljubljana, nadzorništvo Trebnje, Magma Media, Psihoterapevt Mateja Kralj, Finančni biro Krevs, Gostilna in picerija Kamra, Mizarstvo Agoles in Slovenska vojska. Predstavitve so bile uspešno izpeljane, z bogatim programom in pomembnimi informacijami za naše devetošolce. Večina učencev na ta način prvič spozna dobre in manj dobre plati željenega poklica, kar jim pomaga pri nadaljnji karierni odločitvi.

Svetovalna služba OŠ Trebnje