Naravoslovni dan – Osveščen najstnik, 9. r

V ponedeljek, 8. 1. 2024, smo imeli učenci devetega razreda dan dejavnosti na temo Osveščen najstnik. Dan je potekal tako, da smo imeli vsako šolsko uro predavanje na različne teme. Učenci 9. a razreda smo imeli prvo uro predavanje o motnjah hranjenja. Spoznali smo naslednje motnje: anoreksijo, bulimijo, prenajedanje, kako se soočiti z opisanimi motnjami in kako opaziti njihove znake. Drugo uro smo si ogledali dokumentarni film o spletnem spolnem nasilju. Na film smo imeli različne reakcije, po razredu se je slišal šok in smeh. Po malici smo imeli dve šolski uri predavanje z gospodom, ki je prišel v okviru ZaLife . Prvo šolsko uro se nam je predstavil in opisal svojo življenjsko zgodbo, drugo pa je odgovarjal na naša anonimna vprašanja. Uri sta bili zabavni in poučni, vsebovali sta predvsem življenjske teme. Zadnjo šolsko uro smo se opremili z informacijami na temo trgovine z ljudmi. Predavatelj nam je predstavil ta pojem in nam povedal par primerov o krutem trgovanjem z ljudmi.

Dan dejavnosti je bil predvsem poučen. Všeč mi je bilo, da smo obravnavali življenjske teme. Verjamem, da je bil veliko učencem  v pomoč, sploh, če se soočajo s čim, o čemer je težko govoriti z drugimi.

Hana Lavrič, 9. a