Nogometaši OŠ Trebnje ponovno regijski prvaki

Danes  je v Črnomlju potekalo regijsko prvenstvo v nogometu za mlajše dečke.

Šole so bile razdeljene v tri skupine. Naša šola je bila v skupini C. Le zmagovalci skupin so napredovali v finale.

Najboljši strelec turnirja je postal Žan Florjančič, ki je petkrat zadel.

Za našo šolo so igrali: Vid Florjančič, Emil Zupančič, Izak Zaletel, Anže Arh, Erik Strnad, Matic Fabjan, Jan Oven Snoj, Žan Strmec, Izak Žlembergar, Leon Damijan in Žan Florjančič.

9. OŠ ŠENTJERNEJ

Nasi učenci so se najprej pomerili z OŠ Šentjernej in na koncu odigrali neodločeno.

Drugo tekmo so morali čim višje zmagati, če so se želeli uvrstiti v finalno skupino. Tekmo so slabo odprli, saj je OŠ Vavta vas po petih minutah vodila z 1 : 0. Nato so se zbrali in do konca polčasa preobrnili rezulltat in povedli s kar 5 : 1. Na koncu so zmagali 7 : 2. To je pomenilo, da je morala OŠ Šentjernej zmagati s šestimi goli razlike. Na koncu so zmagali “le” 4 : 0.

V prvi finalni tekmi je OŠ Drska brez težav premagala OŠ Center z 2 : 0.

Naši učenci so po hudem boju proti OŠ Center zmagali z 2 : 0.

Zadnja tekma proti OŠ Drska je odločala o regijskem prvaku. Naši učenci so onemogočili njihovega najboljšega igralca in na koncu tekme dvakrat zadeli. S tem je naša šola drugič v zgodovini postala regijska prvakinja pri mlajših dečkih.

Skupina C

OŠ ŠENTJERNEJ : OŠ TREBNJE – 1 : 1 (0 : 1) Strelec – Žan Florjančič

OŠ VAVTA VAS : OŠ TREBNJE – 2 : 7 (1 : 5) Strelci – 1 : 1 in 1 : 2 Jan Oven Snoj, 1 : 3, 1 : 4 in 1 : 6 Žan Florjančič, 1 : 5 in 1 : 7 Emil Zupančič

OŠ ŠENTJERNEJ : OŠ VAVTA VAS 4 :0 (1 : 0)

Finalna skupina

OŠ DRSKA : OŠ CENTER – 2 : 0 (2 : 0)

OŠ CENTER : OŠ TREBNJE 0 : 2 (0 : 1) Strelca – 0 : 1 Jan Oven Snoj, 0 : 2 Žan Florjančič

OŠ DRSKA : OŠ TREBNJE 0 : 2 (0 : 0) Strelca – 0 : 1 Izak Zaletel, 0 : 2 Erik Strnad