Akcija “Do dobre energije brez energijskih pijač”

Nacionalni inštitut za javno zdravje v partnerstvu z Ministrstvom za zdravje in s številnimi drugimi strokovnimi, športnimi in mladinskimi organizacijami ta teden nadaljuje z akcijo osveščanja “DO DOBRE ENERGIJE BREZ ENERGIJSKIH PIJAČ”. Z njo opozarjajo, da tovrstne pijače niso primerne za otroke in mladostnike. Želijo znižati porabo energijskih pijač in opozoriti na zdrave alternative. Za moč in energijo potrebujemo predvsem uravnoteženo prehrano, redno gibanje in kakovosten spanec. Pomembno pa je tudi, da otroke in mladostnike naučimo kritičnega vrednotenja informacij, ki nas obdajajo.

Na spletni strani NIJZ je objavljen priročnik Energijske pijače v rokah otrok in mladostnikov – gre za priročnik s ključnimi informacijami o energijskih pijačah in usmeritvami za pogovor z mladimi. Do priročnika lahko dostopate na povezavi https://nijz.si/publikacije/energijske-pijace-v-rokah-otrok-in-mladostnikov/.