Mladi zmagovalci in zmagovalke na sprejemu pri županji

V torek, 11. 6. 2024, je županja Občine Trebnje Mateja Povhe v prostorih Centra za izobraževanje in kulturo svečano sprejela 29 učencev Osnovne šole Trebnje in Osnovne šole Veliki Gaber, ki so si s trudom, logiko, spretnostjo in znanjem uspešno priborili zlato priznanje na državnih tekmovanjih. Učenci Osnovne Šole Trebnje so skupno osvojili kar 27 zlatih priznanj. Županja je v uvodu poudarila: »Vaš dosežek ni le osebni uspeh, ampak tudi spodbuda in ugled za šolo in celotno skupnost. Znanje je najboljša naložba, saj obrodi sadove, ki jih nosimo skozi vse življenje in so temelj za prihodnost.«

Učenci, ki so zapisali ime naše šole z zlatimi črkami so Anže Zupan, ki si je priboril zlato priznanje iz angleščine, Ada Simončič in Aljaž Anžlovar, ki sta osvojila zlato priznanje iz astronomije, Eva Štupar, Eva Starič in Metka Žlebnik, ki so se odlično odrezale na tekmovanju s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje, Alekseja Rosnaky na tekmovanju iz znanja francoščine, Mark Vidic v znanju iz matematike za Vegovo priznanje, Brina Cesar, Gašper Turk, Nik Korelc in Črt Kranjc, ki so se pozlatili na področju konstruktorstva in tehnologije obdelav, Mark Skube in Samanta Strajnar, ki sta zablestela na tekmovanju v znanju Vesele šole ter Jaka Bratuž, Žan Samotorčan, Oskar Kralj, Lovro Bregar, Manca Vozel, Ema Korelec, Ita Franjga, Eva Gabrijel, Hana Uhan, Sara Praznik, Nejc Ule, Mark Skube in Neža Šmid, ki se lahko pohvalijo z zlatim priznanjem v znanju iz logične pošasti.

Županja je vse mlade zmagovalce in zmagovalke nagradila s prijazno besedo in lepim darilom.