Učenci OŠ Trebnje drugo leto zapored v polfinalu državnega prvenstva v nogometu

Danes, 22. 3. 2023, je  v OŠ Trebnje potekal eden izmed osmih četrtfinalnih turnirjev v dvoranskem nogometu. V polfinale sta se uvrstili OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka in OŠ Trebnje. Prvo mesto so zasluženo osvojili Škofjeločani, saj so prikazali najboljšo igro. Želimo jim še veliko uspeha v polfinalu.

Naši učenci so odlično odigrali prvo tekmo, ki so jo dobili s kar 7 : 0. Strelca: 1 : 0, 3 : 0 in 7 : 0 Sergej Stojanović, 2 : 0, 4 : 0, 5 : 0 in 6 : 0 Jan Šalehar. Narekovali so tekmo od prve minute in popolnoma nadigrali nasprotnika, ki je sicer prišel do nekaj priložnosti, a ni zadel.

V drugi tekmi so se pomerili z lanskoletnim polfinalistom OŠ Cvetka Golarja in po zelo slabi igri v prvem polčasu prejeli dva zadetka. Sicer so se v drugem polčasu naši učenci prebudili, a je kljub temu nasprotnik še tretjič zadel. Par minut pred koncem tekme je končno zadel Ožbej Stopar Golob.

Tretja tekma je bila tista, ki je dala drugega polfinalista. Našim učencem je zadostoval že neoločen rezultat. Začeli so še slabše kot v drugi tekmi, saj so nasprotniki iz sekunde v sekundo tekmovali, kdo bo zapravil lepšo priložnost. Kot po čudežu je bil ob polčasu rezultat še vedno 0 : 0, za kar se lahko zahvalimo Žanu Peterletu, ki je obranil mogoče in nemogoče. V drugem polčasu so se učenci končno prebudili in začeli igrati vsaj približno tako, kot znajo. Ko je od daleč zadel Ožbej Stopar Golob, smo že mislili, da smo nasprotnika strli. Ljubljančani so v naslednjem napadu izenačili in ponovno naredili napeto tekmo. Par minut pred koncem so imeli prosti strel pred našim golom. Žan je žogo ujel, jo vrgel v protinapad, kjer je bil najhitrejši Ožbej Stopar Golob, ki je z glavo lobal vratarja in nas odrešil muk.

Za našo šolo so igrali: Sergej Stojanović, Luka Kirm, Žan Peterle, Leon Longar, Ožbej Stopar Golob, Tilen Korelc, Mark Zorman, Vid Zaletel, Jan Šalehar in Aljaž Rozman.

ČASOVNICA TEKEM

ŠOLA URA REZULTAT
OSNOVNA ŠOLA FRANCETA PREŠERNA : OSNOVNA ŠOLA TREBNJE 9.30‒10.05 0 : 7  (0 : 3)
OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA KAJUHA : OSNOVNA ŠOLA CVETKO GOLAR 10.10‒10.45 0 : 3 (0 : 1)
OSNOVNA ŠOLA TREBNJE : OSNOVNA ŠOLA CVETKO GOLAR 10.55‒11.30 1 : 3  (0 : 2)
OSNOVNA ŠOLA FRANCETA PREŠERNA : OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA KAJUHA 11.35‒12.10 1 : 2  (0 : 1)
OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA KAJUHA : OSNOVNA ŠOLA TREBNJE 12.20‒12.55 1 : 2  (0 : 0)
OSNOVNA ŠOLA CVETKO GOLAR : OSNOVNA ŠOLA FRANCETA PREŠERNA 13.00‒13.35 5 : 2  (4 : 0)

 

1. mesto OSNOVNA ŠOLA CVETKO GOLAR  9 točk  11 : 3
2. mesto OSNOVNA ŠOLA TREBNJE 6 točk 10 : 4
3. mesto OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA KAJUHA   3 točke   3 : 6
4. mesto OSNOVNA ŠOLA FRANCETA PREŠERNA 0 točk     3 : 14

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost