WSC 2024

V soboto, 23. in v nedeljo, 24. aprila je na OŠ Trebnje ter v Festivalni dvorani v Ljubljani potekalo tekmovanje WSC (World Scholar’s Cup), na katerem smo učenci naše šole ter drugih osnovnih šol in gimnazij izkazovali znanje v pisanju eseja, reševanju testov na določene vnaprej izbrane teme ter debatiranju. Celotno tekmovanje je potekalo v angleščini. V soboto smo na naši šoli opravili vse glavne dele tekmovanja, nedelja pa je bila namenjena predvsem podelitvi nagrad ter zaključni slovesnosti, ki je učenci naše šole nismo zapustili praznih rok, saj smo se vsi odrezali izvrstno. Vse to nam ne bi uspelo brez pomoči naših mentoric, ki so nas na to tekmovanje pripravljale že od začetka šolskega leta. Devet najbolje uvrščenih učencev pa ima pogled že usmerjen v Baku, kjer bo potekala mednarodna stopnja tega nepozabnega in “drugačnega” tekmovanja.

Oskar Zaletelj