18. Otroška likovna ustvarjalnica v Mirni Peči

18. OTROŠKA LIKOVNA USTVARJALNICA s tematskim naslovom POGLED VASE (AVTOPORTRET), je potekala v ponedeljek, 30. 9. 2024,  na osnovni šoli Toneta Pavčka Mirna Peč.

Učenke 9. razreda OŠ Trebnje Nika Zupančič, Rebeka Kunstek in Naja Kržišnik so se z mentorico Tanjo Dvornik udeležile likovne ustvarjalnice.

V likovni ustvarjalnici je sodelovalo 18 osnovnih šol (72 učencev in 18 mentorjev).

Poudarek ustvarjalnice je bil na upodabljanje avtoportreta v različnih slikarskih, risarskih tehnikah. Izhodišče za motiv je bil realističen ali abstrakten pristop. Vsak je oblikoval izdelek kreativno, na svojstven način.

Pri ustvarjanju ni šlo brez domišljije, kar je bil dodaten navdih za slikarske izkušnje.

Človek ne dozori

do svojega obraza

brez smeha in čenčarij

in ne brez poraza.

Tone Pavček

Odprtje razstave nastalih izdelkov bo v muzeju Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka v torek, 3. decembra 2024,ob 17. uri, na Ta veseli dan kulture.

Mentorica Tanja Dvornik